  • RT1210FRD07432RL
RT1210FRD07432RL
advertisement
Manufacturer No:
RT1210FRD07432RL
HK JDW NO:
898-RT1210FRD07432RL
Datasheet:
RT1210FRD07432RL
Description:
RT Series, Thin Film, 432Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RT1210FRD07432RL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    432Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm