  • RT0402FRD07107RL
RT0402FRD07107RL
advertisement
Manufacturer No:
RT0402FRD07107RL
HK JDW NO:
898-RT0402FRD07107RL
Datasheet:
RT0402FRD07107RL
Description:
RT Series, Thin Film, 107Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RT0402FRD07107RL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    107Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm