  • RSF2JB62R0
RSF2JB62R0
advertisement
Manufacturer No:
RSF2JB62R0
HK JDW NO:
762-RSF2JB62R0
Datasheet:
RSF2JB62R0
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 62Ohm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
RSF2JB62R0
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm