  • RSD-150D-24
RSD-150D-24
advertisement
Manufacturer No:
RSD-150D-24
HK JDW NO:
495-RSD-150D-24
Package:
Datasheet:
RSD-150D-24
Description:
Quantity:
In Stock : 15251
Step5Bar-code shipping tag
RSD-150D-24
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    800g
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    RSD-150 (150W)
  • Size / Dimension
    7.44Lx3.03W x 1.42 H 189.0mmx77.0mmx36.0mm
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    151W
  • Depth
    36mm
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Isolation
    4000V
  • Voltage - Input (Max)
    143V
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    67.2V
  • Output Current
    6.3A
  • Output Power
    151.2W
  • Current - Output 1
    6.3A
  • Nominal Input Voltage
    110V
  • Max Output Power
    151.2W
  • Height
    35.56mm