  • RSBEC3100Z300J
RSBEC3100Z300J
advertisement
Manufacturer No:
RSBEC3100Z300J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-RSBEC3100Z300J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
RSBEC3100Z300J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Lead Pitch
    5mm