  • RR1220P-473-D
RR1220P-473-D
advertisement
Manufacturer No:
RR1220P-473-D
HK JDW NO:
740-RR1220P-473-D
Datasheet:
RR1220P-473-D
Description:
FIXED RESISTOR RR Series, Thin Film, 47kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 53949
Step5Bar-code shipping tag
RR1220P-473-D
    14 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    1.25mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm