  • RR02J11RTB
RR02J11RTB
advertisement
Manufacturer No:
RR02J11RTB
HK JDW NO:
792-RR02J11RTB
Datasheet:
RR02J11RTB
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 11Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 4635
Step5Bar-code shipping tag
RR02J11RTB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    3.5mm