  • RQ73C2A243KBTD
RQ73C2A243KBTD
advertisement
Manufacturer No:
RQ73C2A243KBTD
HK JDW NO:
792-RQ73C2A243KBTD
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RQ73C2A243KBTD
Description:
RQ73 Series, Thin Film, 243kOhm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8260
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RQ73C2A243KBTD
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    243kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm