  • RQ73C2A105RBTD
RQ73C2A105RBTD
advertisement
Manufacturer No:
RQ73C2A105RBTD
HK JDW NO:
792-RQ73C2A105RBTD
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RQ73C2A105RBTD
Description:
RQ73 Series, Thin Film, 105Ohm, 0.2W 1/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10922
Step5Bar-code shipping tag
RQ73C2A105RBTD
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    105Ohm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm