  • RQ73C1J768RBTD
RQ73C1J768RBTD
advertisement
Manufacturer No:
RQ73C1J768RBTD
HK JDW NO:
792-RQ73C1J768RBTD
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RQ73C1J768RBTD
Description:
Quantity:
In Stock : 8091
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RQ73C1J768RBTD
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    768Ohm
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm