  • RPM40-2412DG
RPM40-2412DG
advertisement
Manufacturer No:
RPM40-2412DG
HK JDW NO:
655-RPM40-2412DG
Datasheet:
RPM40-2412DG
Description:
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RPM40-2412DG
  • Series
    POWERLINE Power Modules (40W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.25W x 0.75 H 101.6mmx57.2mmx19.0mm
  • Max Power Dissipation
    40W
  • Depth
    57.15mm
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Current
    1.8A
  • Output Power
    40W
  • Max Output Voltage
    13.2V
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Isolation
    Isolated
  • Isolation Voltage
    1.6kV
  • Height
    19mm