  • RPM30-1212DE
RPM30-1212DE
advertisement
Manufacturer No:
RPM30-1212DE
HK JDW NO:
655-RPM30-1212DE
Datasheet:
RPM30-1212DE
Description:
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-12VOUT
Step5Bar-code shipping tag
RPM30-1212DE
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    134g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWERLINE Power Modules (30W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.25W x 0.75 H 101.6mmx57.2mmx19.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Depth
    57.15mm
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    9.5V
  • Current - Output (Max)
    1.25A 1.25A
  • Output Current
    1.25A
  • Output Power
    30W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Isolation Voltage
    1.6kV
  • Height
    19mm