  • RPM30-4812SE
RPM30-4812SE
advertisement
Manufacturer No:
RPM30-4812SE
HK JDW NO:
655-RPM30-4812SE
Datasheet:
RPM30-4812SE
Description:
Quantity:
In Stock : 9152
Step5Bar-code shipping tag
RPM30-4812SE
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    7
  • Weight
    134g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWERLINE Power Modules (30W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.25W x 0.75 H 101.6mmx57.2mmx19.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Current
    2.5A
  • Output Power
    30W
  • Max Output Voltage
    13.2V
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Isolation Voltage
    1.6kV
  • Height
    19mm