  • RP73D2B69K8BTDF
RP73D2B69K8BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RP73D2B69K8BTDF
HK JDW NO:
792-RP73D2B69K8BTDF
Datasheet:
RP73D2B69K8BTDF
Description:
RP73, Holsworthy Series, Thin Film, 69.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RP73D2B69K8BTDF
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.048mm
  • Width
    1.5494mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    69.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C