  • RP73D2A8R06BTDF
RP73D2A8R06BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RP73D2A8R06BTDF
HK JDW NO:
792-RP73D2A8R06BTDF
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RP73D2A8R06BTDF
Step5Bar-code shipping tag
RP73D2A8R06BTDF
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    8.06Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm