  • RP42010R0025GTBK-50
RP42010R0025GTBK-50
advertisement
Manufacturer No:
RP42010R0025GTBK-50
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-RP42010R0025GTBK-50
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
RP4 Series, Thin Film, 25Ohms, 10W, ±2%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP42010R0025GTBK-50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RP4
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    150ppm/°C
  • Resistance
    25Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm