  • ROX3SG390R
ROX3SG390R
advertisement
Manufacturer No:
ROX3SG390R
HK JDW NO:
792-ROX3SG390R
Description:
Quantity:
In Stock : 9738
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ROX3SG390R
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mount
    Axial
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2007
  • Series
    ROX, Neohm
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    390Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W