  • ROX2SJ2R2
ROX2SJ2R2
advertisement
Manufacturer No:
ROX2SJ2R2
HK JDW NO:
792-ROX2SJ2R2
Datasheet:
ROX2SJ2R2
Description:
Quantity:
In Stock : 10020
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ROX2SJ2R2
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2001
  • Series
    ROX, Neohm
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Flameproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    4mm