  • RNX0252K20FKLB
RNX0252K20FKLB
advertisement
Manufacturer No:
RNX0252K20FKLB
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNX0252K20FKLB
Package:
Axial
Datasheet:
RNX0252K20FKLB
Description:
2.2kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNX0252K20FKLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RNX
  • Size / Dimension
    0.140Diax0.290L 3.56mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhms
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W