  • RNCF0805DKC137R
RNCF0805DKC137R
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805DKC137R
HK JDW NO:
762-RNCF0805DKC137R
Datasheet:
RNCF0805DKC137R
Description:
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805DKC137R
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    137Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm