  • WSC00026R000FTB
WSC00026R000FTB
advertisement
Manufacturer No:
WSC00026R000FTB
HK JDW NO:
866-WSC00026R000FTB
Description:
Wirewound, 6Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
WSC00026R000FTB
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    4527
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    6Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    2W