  • RNC90Y549R00FP
RNC90Y549R00FP
advertisement
Manufacturer No:
RNC90Y549R00FP
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-RNC90Y549R00FP
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
549Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
RNC90Y549R00FP
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Resistance
    549Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Height
    8.28mm
  • Length
    7.62mm