  • RNC65H3161FRRE8
RNC65H3161FRRE8
advertisement
Manufacturer No:
RNC65H3161FRRE8
HK JDW NO:
873-RNC65H3161FRRE8
Description:
Through Hole 3.16kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC65H3161FRRE8
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.16kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    17.45mm