  • RNC55J9501BSRE5
RNC55J9501BSRE5
advertisement
Manufacturer No:
RNC55J9501BSRE5
HK JDW NO:
873-RNC55J9501BSRE5
Description:
9.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55J9501BSRE5
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    9.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Failure Rate
    S (0.001%)