  • RNC55J3572FSRE8
RNC55J3572FSRE8
advertisement
Manufacturer No:
RNC55J3572FSRE8
HK JDW NO:
873-RNC55J3572FSRE8
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 35.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55J3572FSRE8
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    35.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    7.62mm