  • RNC55H1690BSRSL65
RNC55H1690BSRSL65
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H1690BSRSL65
HK JDW NO:
873-RNC55H1690BSRSL65
Description:
169Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H1690BSRSL65
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    169Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%