  • PTF65715K00BXBF
PTF65715K00BXBF
advertisement
Manufacturer No:
PTF65715K00BXBF
HK JDW NO:
873-PTF65715K00BXBF
Datasheet:
PTF65715K00BXBF
Description:
FIXED RESISTOR, 715kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF65715K00BXBF
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    715kOhm