  • RN73H1ETTP5110C10
RN73H1ETTP5110C10
advertisement
Manufacturer No:
RN73H1ETTP5110C10
HK JDW NO:
430-RN73H1ETTP5110C10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RN73H Series, Metal Film, 511Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN73H1ETTP5110C10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RN73H
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    511Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm