  • RN73C2A28K7BTG
RN73C2A28K7BTG
advertisement
Manufacturer No:
RN73C2A28K7BTG
HK JDW NO:
792-RN73C2A28K7BTG
Datasheet:
RN73C2A28K7BTG
Description:
FIXED RESISTOR RN73, Holsworthy Series, Thin Film, 28.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 31
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RN73C2A28K7BTG
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    1.25mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
    1
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    28.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    100V