  • RN73C1J41K2BTDF
RN73C1J41K2BTDF
advertisement
Manufacturer No:
RN73C1J41K2BTDF
HK JDW NO:
792-RN73C1J41K2BTDF
Datasheet:
RN73C1J41K2BTDF
Step5Bar-code shipping tag
RN73C1J41K2BTDF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    41.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm