  • RN732ATTD1041B05
RN732ATTD1041B05
advertisement
Manufacturer No:
RN732ATTD1041B05
HK JDW NO:
430-RN732ATTD1041B05
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.04kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RN732ATTD1041B05
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    1.04kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    ULTRA PRECISION
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm