  • RN60D1302FB70
RN60D1302FB70
advertisement
Manufacturer No:
RN60D1302FB70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN60D1302FB70
Package:
Conformal
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RN60D1302FB70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    3.68mm
  • Length
    10.8mm