  • RN55E7501FBSL
RN55E7501FBSL
advertisement
Manufacturer No:
RN55E7501FBSL
HK JDW NO:
873-RN55E7501FBSL
Datasheet:
RN55E7501FBSL
Description:
7.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55E7501FBSL
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Length
    6.096mm