  • RN55C2341BRE8
RN55C2341BRE8
advertisement
Manufacturer No:
RN55C2341BRE8
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN55C2341BRE8
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 2.34kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN55C2341BRE8
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.34kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm