  • RN50E1781FRE7
RN50E1781FRE7
advertisement
Manufacturer No:
RN50E1781FRE7
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RN50E1781FRE7
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 1.78kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RN50E1781FRE7
    Metal Film
  • Military Standard
    MIL-R-10509
  • Diameter
    1.65mm
  • Length
    6.2mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.78kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C