  • SFR2500004701JR500
SFR2500004701JR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR2500004701JR500
HK JDW NO:
886-SFR2500004701JR500
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, 0.4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 11070
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SFR2500004701JR500
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SFR25
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    2.5mm