  • RLP73M1JR091JTD
RLP73M1JR091JTD
advertisement
Manufacturer No:
RLP73M1JR091JTD
HK JDW NO:
792-RLP73M1JR091JTD
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RLP73M1JR091JTD
Description:
Quantity:
In Stock : 24980
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RLP73M1JR091JTD
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    RL73, CGS
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    91mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm