  • RLP01R3160GA20
RLP01R3160GA20
advertisement
Manufacturer No:
RLP01R3160GA20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RLP01R3160GA20
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 316mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLP01R3160GA20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    316mOhm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    1W
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    7mm