  • RLB0812-102K
RLB0812-102K
advertisement
Manufacturer No:
RLB0812-102K
HK JDW NO:
103-RLB0812-102K
Step5Bar-code shipping tag
RLB0812-102K
    WIRE
  • Material - Core
  • Series
    RLB0812
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    40°C
    not_compliant
  • Lead Pitch
    3mm
  • Lead Diameter
    650 μm
  • Inductance
    1 mH
  • Test Frequency
    0.252MHz
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.4MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.9Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    1000 µH
  • Height
    650μm
  • Length
    6.7mm