  • RL4508-25-110-50-PTF
RL4508-25-110-50-PTF
advertisement
Manufacturer No:
RL4508-25-110-50-PTF
HK JDW NO:
58-RL4508-25-110-50-PTF
Package:
Radial, Disc
Description:
PTC RESET FUSE 50V 160MA RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL4508-25-110-50-PTF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    PTF
  • Size / Dimension
    0.500Dia x 0.181 T 12.70mmx4.60mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Ceramic
  • Lead Spacing
    0.331 8.40mm
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    160mA
  • Voltage - Max
    50V
  • Current - Trip (It)
    240mA
  • Resistance @ 25°C
    25Ohms
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm