  • YPBL0025T
YPBL0025T
advertisement
Manufacturer No:
YPBL0025T
HK JDW NO:
58-YPBL0025T
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
YPBL0025T
Description:
PTC RESET FUSE 80V 85MA RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YPBL0025T
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to YPBL0025T.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • Series
    YP
  • Size / Dimension
    0.256Dia x 0.138 T 6.50mmx3.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Ceramic
  • Resistance
    25Ohm
  • Current Rating
    85mA
  • Approval Agency
    CECC
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Max Current Rating
    1A
  • Hold Current
    85mA
  • Voltage - Max
    80V
  • Trip Current
    170mA
  • Resistance @ 25°C
    25Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm