  • RL110S-220M-RC
RL110S-220M-RC
advertisement
Manufacturer No:
RL110S-220M-RC
HK JDW NO:
103-RL110S-220M-RC
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Datasheet:
RL110S-220M-RC
Step5Bar-code shipping tag
RL110S-220M-RC
  • Package / Case
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~100°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    42mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    2.6A
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm