  • RL0816T-R047-G
RL0816T-R047-G
advertisement
Manufacturer No:
RL0816T-R047-G
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL0816T-R047-G
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RL0816T-R047-G
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RL Series, Thin Film, 47mOhm, 0.25W 1/4W, ±2%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RL0816T-R047-G
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    RL
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0/ +350ppm/°C
  • Resistance
    47mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm