  • RK73H2ETTD7684F
RK73H2ETTD7684F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ETTD7684F
HK JDW NO:
430-RK73H2ETTD7684F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 7.68MOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ETTD7684F
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    7.68MOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm