  • RK73H2ETTD43R2F
RK73H2ETTD43R2F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ETTD43R2F
HK JDW NO:
430-RK73H2ETTD43R2F
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ETTD43R2F
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    43.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm