  • RK73H2ELTD4752F
RK73H2ELTD4752F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2ELTD4752F
HK JDW NO:
430-RK73H2ELTD4752F
Package:
1210
Datasheet:
Description:
47.5kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2ELTD4752F
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.6mm