  • RK73G1ETTP2050C
RK73G1ETTP2050C
advertisement
Manufacturer No:
RK73G1ETTP2050C
HK JDW NO:
430-RK73G1ETTP2050C
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73G Series, Thick Film, 205Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73G1ETTP2050C
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    205Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm