  • RG3216N-1021-C-T5
RG3216N-1021-C-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG3216N-1021-C-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RG3216N-1021-C-T5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RG3216N-1021-C-T5
Description:
RG Series, Thin Film, 1.02kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RG3216N-1021-C-T5
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RG
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    1.02kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm