  • REG101UA-3/2K5
REG101UA-3/2K5
advertisement
Manufacturer No:
REG101UA-3/2K5
HK JDW NO:
699-REG101UA-3/2K5
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
REG101UA-3/2K5
Description:
Enable Fixed PMIC 8 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Quantity:
In Stock : 9822
Step5Bar-code shipping tag
REG101UA-3/2K5
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Current - Supply (Max)
    650μA
  • Voltage - Input (Max)
    10V
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Output Voltage 1
    3V
  • Input Voltage (Min)
    3.06V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.13V @ 100mA
  • PSRR
    65dB (120Hz)
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm