  • RE0603FRE07150RL
RE0603FRE07150RL
advertisement
Manufacturer No:
RE0603FRE07150RL
HK JDW NO:
898-RE0603FRE07150RL
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RE0603FRE07150RL
Description:
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 150Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 25129
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RE0603FRE07150RL
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%